يکشنبه 30 شهريور 1393
    فارسی | English

مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران؛
گسترش دوره های تخصصی حوزه علوم پزشکی، در صدر سیاستگذاری های مرکز است

1388/11/05
چاپ

مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: گسترش دوره های عمومی و تخصصی حوزه علوم پزشکی در کشور مبنای سیاستگذاری های این مرکز در سال  جاری است.

امیر لله گانی مدیر گروه پیراپزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران پیرامون سیاستگذاری های اصلی این مرکز در سال جاری بیان داشت: گسترش دوره های تخصصی و عمومی در حوزه علوم پزشکی از سیاستگذاری های اصلی این مرکز در سال جاری است، که از دوماه پیش مکاتبات آن با شعبات دیگر جهاد دانشگاهی در سراسر کشور آغاز شده و در همین زمان کوتاه توانسته بازتاب خوبی را دریافت کند به شکلی که این مکاتبات به انعقاد قراردادهایی منتهی شد.امیر لله گانی مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران
 
وی در ادامه با بیان این که مرکز آموزش های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در صدد است تا دوره های آموزشی خود را در شهرستان ها گسترش دهد ابراز کرد: گروه امداد و کمک های اولیه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با تدوین وطراحی دوره های نیمه حضوری و مکاتباتی که با شعبات مختلف جهاد دانشگاهی داشته است توانسته با ایجاد  همکاری های دو جانبه از سوی دفاتر جهاد دانشگاهی در شهرستان ها دوره های مختلفی را در سراسر کشور برگزار کند.

مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در خصوص برگزاری دوره های دستیاری کنار دندانپزشک تصریح کرد: یک دوره از آموزش های دستیار کنار دندانپزشک در جهاد دانشگاهی اهواز و زنجان برگزار و به دنبال مذاکراتی  که با شعبات  دیگر جهاد دانشگاهی انجام شده مراکز دیگری نیز برای برگزاری این دوره ها اعلام آمادگی نموده اند.

لله گانی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد محدود شعبات فعال جهاد دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی و فعالیت های گسترده این مرکز در این حوزه، مرکز آموزش های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران این پتانسیل را دارد تا با ادامه مذاکرات و انعقاد قرارداد ها و تفاهم نامه ها بتواند دوره های زیادی را در سراسر کشور برگزار کند.
 
وی در ادامه به برگزاری آزمون های هوشمند رزیدنتی اشاره و تاکید کرد:  مرکز آموزش های الکترونیک در بحث آزمونهای رزیدنتی توانست با جذب همکاری های موسسات فعال در این حوزه توانمندی های سامانه خود را افزایش دهد و آن را به یک سیستم مرجع تبدیل کند تا از طریق این سامانه الکترونیکی امکان برگزاری آزمون در سراسر کشور فراهم شود.

مدیر گروه پیراپزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: این گروه با برگزاری 5 دوره مربی آمادگی دوران بارداری که با کسب مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال گذشته نیز برگزار شده بود توانسته حدود 25 نفر از ماماها را در هر دوره 60 ساعته آموزش دهد.

وی تصریح کرد: مدرسان دوره مربی آمادگی دوره بارداری اعضای هیات علمی هستند که از سوی وزارتخانه معرفی شدند و تا کنون در کشور های متعددی این تکنیک ها را آموزش داده اند.

لله گانی تولید CD های رزیدنتی دندانپزشکی را یکی دیگر از دستاوردهای مهم گروه آموزشی دندانپزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دانست و تصریح کرد: این گروه با توجه به خلاء موجود در آموزش رزیدنتی دندانپزشکی اقدام به تولید CDهایی تصویری به شکلی کاملاٌ حرفه ای و در محیطی آموزشی کرد، که با استقبال فراوان از سوی شرکت کنندگان دوره های دندانپزشکی روبرو شد.
 
مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به این مطلب که این CDها به همراه جزوات آموزشی و بانک سؤالات در اختیار متقاضیان آموزش دندانپزشکی قرار می گیرد تاکید کرد: با دقتی که در تولید این CDها انجام گرفت و با بررسی ها و رفع نقاط ضعفی که در انتشار مجدد آن انجام شد این مرکز در سال جاری تقاضاهای فراوانی از سوی سایر موسسات برگزار کننده آزمون های رزیدنتی برای تهیه این CD های آموزشی داشته است.

وی از راه اندازی دوره های جدید در سال جاری خبر داد و گفت: دوره تکنسین داروخانه از دوره های جدیدی است که به صورت عمومی برای 100 ساعت با کسب مجوز از دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی تعریف و برنامه ریزی شده است، متقاضیان این دوره ها بعد از اتمام آموزش ، مهارت های لازم جهت نسخه پیچی و کار در داروخانه را کسب خواهند کرد.

مدیر گروه پیراپزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این خصوص بیان داشت: این دوره ها شامل 36 ساعت آموزش تئوری، 40 ساعت کارگاه نسخه خوانی و 24 ساعت کار عملی است که با حضور کارآموزان در داروخانه های طرف قرارداد این مرکز برگزار خواهد شد.

لله گانی با بیان این مطلب که برپایی این دوره می تواند به تربیت نیروی کار در این حوزه کمک شایانی کند خاطر نشان کرد: به دلیل عدم وجود دوره های تدوین شده و آکادمیک در خصوص آموزش تکنسین داروخانه و با توجه به نیاز داروخانه کشور جهت جذب نیروی کارآمد و متخصص در این زمینه، طراحی چنین دوره هایی در راستای آموزش های صحیح  به متقاضیان کار در داروخانه ها می تواند در تربیت این قشر از جامعه بسیار حائز اهمیت باشد و با کاهش خطاهای احتمالی در ارائه خدمات داروخانه ها به مردم در بهبود سلامت کشور گام موثری برداشته شود.
 
مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در ادامه از دوره آموزشی MRI ویژه کارشناسان رادیولوژی یاد کرد و اظهار داشت: فارغ التحصیلان رشته رادیولوژی بعد از اتمام دوره تحصیل به دلیل عدم تجربه کافی قادر به فعالیت در بخشهای ویژه ای مانند سی تی اسکن و MRI نیستند، اما با توجه به نیاز مراکز درمان به این متخصصان، با هماهنگی هایی که این مرکز با گروه تکنولوژی و رادیولوژی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران داشته است تفاهم نامه ای مبنی بر همکاری تیم علمی این دانشکده و اعضای هیات علمی دانشگاه تهران با مرکز آموزش جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران پیرامون برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارشناسان رادیولوژی منعقد شده است.

وی با بیان این مطلب که متقاضیان اصلی این دوره ها کارشناسان رادیولوژی و کارشناسان ارشد فیزیک پزشکی هستند افزود: دوره آموزش MRI از اواسط بهمن ماه جاری با نظارت اعضای هیات علمی گروه رادیولوژی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه تهران ، به صورت ترکیبی از دو بخش تئوری و عملی برگزار می شود  و در پایان دوره نیز مدرک مشترکی از سوی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و دانشکده پیراپزشکی دانشگاه تهران به شرکت کنندگان ارائه می شود.

لله گانی آموزش فارغ التحصیلان پرستاری را از نکات برجسته ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به عدم آمادگی این گروه از کارشناسان بعد از اتمام تحصیل برای کار در بخش های ویژه ICU,CCU و نیاز مبرم مراکز درمان به این قشر متخصص مرکز آموزش های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دوره هایی را با بهره گیری از اساتید برجسته هیات علمی دانشگاه تهران در خصوص آموزش مباحث ICU,CCU برگزار می کند.

مدیر آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: متقاضیان برای دریافتCD ها و بسته های آموزشی  می توانند با تماس تلفنی با مرکز آموزش های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بعد از واریز مبلغ تعین شده از طریق پست این محصولات را دریافت کنند.

 

کد خبر: 601
 • سلام-کارشناس رادیولوژی هستم میخاستم زمان ثبت نام دوره آموزشی mri را بدونم که چه تاریخی شروع ثبت نام هست و کی شروع میشه کلاسها.خیلی ممنون.

 • با سلام لطفا مرا در باره چگونگی شرکت در دوره دندانپزشکی تجربی راهنمایی فرمایید.

 • سلام چگونه ميتوانيم سي دي هاي اموزشي دستياري دندانپزشكي 89 را دريافت كنيم؟

 • کلاسهای آموزشی icu

 • لطفا در باره دوره تکنیسین داروخانه اطلاعاتی در اختیار اینجانب قرار دهید. با تشکر taha1az@yahoo.com

 • لطفا در باره دوره تکنیسین داروخانه اطلاعاتی در اختیار اینجانب قرار دهید. همچنين ميخواستم بدانم شرکت در دوره دندانپزشکی تجربی چه شرايطي دارد متشكر ميشوم مراراهنمایی فرمایید.با تشكرba156@yahoo.com

 • لطفا در باره دوره تکنیسین داروخانه اطلاعاتی در اختیار اینجانب قرار دهید. همچنين ميخواستم بدانم شرکت در دوره دندانپزشکی تجربی چه شرايطي دارد متشكر ميشوم مراراهنمایی فرمایید. molaee.2000@yahoo.com

 • سلام میخواستم بدونم ایا تابستان امسال(89)هم کلاسهای اموزش ام ارای دارید؟

 • لطفا در باره دوره آموزش تکنیسین داروخانه اطلاعاتی بدهید باتشکر

 • سلام.کارشناس رادیولوژیم .لطفا در مورد دوره آموزشی ctوmri با اخذ مدرک معتبر راهنمایی بفرمایید .

 • با سلام لطفا اطلاعاتی درباره زمان و چگونگی شرکت در دوره دستیاری دندانپزشکی و تکنسین داروخانه در سال 90 را در اختیار اینجانب قرار دهیدmedicalrecord25@yahoo.com

 • باسلام.نیاز به راهنمائ جهت شرکت درکلاسهای امادگی ازمون دستیاری دندانپزشکی ویا شرایط غیر حضوری جهاد دارم.لطفا کاملا راهنمایی فرمایید.

 • لطفا در خصوص نحوه و چگونگي گذراندن دوره هاي تكنسين دارو خانه و نوع مدارك صادره اينجانب را راهنمايي نماييد.aliasadi1376@yahoo.com

 • سلام , از چه زمانی کلاس های آمادگی آزمون تخصص دندانپزشکی برای سال 91 آغاز می شود؟

 • سلام چگونه میتوانم سی دی های آموزشی دستیاری دندان بزشکی رادریافت کنم

 • سلام. آیا بسته های آموزشی کارشناسی ارشد بهداشت محیط را دارید؟

 • سلام چگونه ميتوانيم سي دي هاي اموزشي دستياري دندانپزشكي 89 را دريافت كنيم


 • نام و نام خانوادگی:

  متن:*

   
  تغییر تصویر
  تصویر فوق را در اینجا وارد کنید